mobil menu
ara ara
klima bakım servisi

Inverter klimaların çalışma prensibi, klimalarda enerji tasarrufu sağlamak için yapılan araştırmalar sonucunda klimaların en çok elek...

Inverter klima nedir? İnverter klima fiyatları

tarih icon27.02.2016       tarih icon(3554)
Inverter klima nedir? İnverter klima fiyatları Inverter klimaların çalışma prensibi, klimalarda enerji tasarrufu sağlamak için yapılan araştırmalar sonucunda klimaların en çok elektrik harcadığı anların durduktan sonra yeniden çalıştıkları ilk anlarda olduğunu tespit etmişlerdir. Bu yönleri ile klimalar en çok arabalara benzetilir. Sürekli dur kalk yapan bir araba nasıl fazla yakıt tüketiyor ise, oda sıcaklığı değiştiğinde sürekli devreye giren, çalışıp duran klimalarda elektriği fazla harcar.

Bu noktada devreye teknoloji giriyor ve inverter klimalar geliştiriliyor. Sistem hiç durmayan klima denebilir, yani sınır bölgesinde çalışan bir kompresör enerji tasarrufu sağlıyor. Inverter klimanın kompresörleri doğru akım ile durmadan çalışır haldedir. İnverter klimanın soğutma veya ısıtma yapmadığı anlarda enerji tasarrufu güç dengesi bu şekilde sağlanır.

Inverter klima nasıl enerji tasarrufu sağlar?

Klima da enerji tasarrufu kullanıcıya göre değişmektedir. Eğer günde sadece bir, iki saat çalıştırmak için klima almayı düşünüyorsanız inverter klima olmayan, A sınıfı bir klima da tercih edebilirsiniz. Günde bir, iki saat çalışan klima sadece birkaç kez dur-kalk yapacak. Klimanız gün boyunca sürekli çalışıyor ise inverter tipi bir klima gerçekten tasarruf sağlayacaktır. İnverter klima fiyatları A plus klimalara göre biraz daha pahalıdır. Klima ihtiyacınıza göre sizin için hangisi uygun ise ona yöneliniz.

İnverter klimaların performansları da yüksektir yani sıradan klimalar hava sıcaklığı 0 ın altına düştüğünde yada 30 derecenin üzerine çıktığında performansları düşer veya tamamen dururlar. İnverter klimalar bu konuda daha başarılıdır. -15º C’ye varan soğuklukta veya 40º C’nin üzerindeki sıcaklıklarda bile çalışabilen inverter klimalar bulunmaktadır.

Inverter klima fiyatları

Bazı markalara göre genel inverter klima fiyat aralıkları aşağıda olduğu gibi,

Mitsubishi inverter klima fiyatları, 2200TL ile 6500 TL
Daikin inverter klima fiyatları, 2500TL ile 5800 TL
Arçelik inverter klima fiyatları, 2400TL ile 4500 TL
Beko inverter klima fiyatları, 2000TL ile 6000 TL
Vestel inverter klima fiyatları, 1600TL ile 4600 TL
klima servis adresi Online Klima Servis Talep Formu
klima servis adresi İletişim formu & adres & Kroki
klima servis adresi Çağrı Merkezi 876 0 888 www.klimaonarimservisi.com
Klima Servisi İstanbulKlima Bakım Servisi İstanbulKlima Montajı

Klima Onarım Servisi, klimasa.com tarafından önerilmektedir. Tüm istanbul ilçelerine klima servis hizmeti sunmaktayız.

servis bölgelerimizKlima Servis Bölgeleri

klima markalarıServis Klima Markaları

Google | ALEXA | Klima Servisi | XHTML | CSS
web tasarım seo Web Tasarım & SEO

İletişim & Kroki

Yakuplu Mah. Önder Cd. No.6
Beylikdüzü / İST - Askaya Klima
(0212) 876 0 888
0532 431 67 26 - 0530 313 67 26

klima servisi krokisi