mobil menu
ara ara
klima bakım servisi

Klimanın periyodik olarak bakımını yaptırmak size neler kazandırır ve klima bakım fiyatlarını öğrenmek istermisiniz?
Klimanın periyodik olarak ba...

Klima Gazı Çeşitleri

tarih icon02.03.2016       tarih icon(19257)
Klima Gazı Çeşitleri Bir soğutma çevriminde ısınan bir ortamda ısınmış bir havayı başka bir ortama nakledilmesinde ara madde olarak yararlanılan soğutucu akışkanlar, ısı alışverişini genellikle sıvı halden buhar haline ve buhar halden sıvı haline dönüşerek sağlarlar. Buharlaşma esnasında ısı emen maddelere soğutkan adı verilir. Bir başka ifadeyle klima gazı nedir? sorusuna en doğru cevap olarak, içerideki ısıyı dışarıya veya başka bir soğutucu akışkana taşıyan maddelerdir.

Klima gazı yeni kimyasal bileşiklerin keşfiyle, tüm soğutkanların kullanımdaki avantaj ve dezavantajları dikkatlice değerlendirilmiştir. Bunun sonunda yeni soğutkanlar ortaya çıkmıştır. Bu soğutkanlar çevreci olarak bilinen (ozonla dost) R-410A, R-407C gibi ozon tabakasına zararı çok az olan gazlardır.

Klima Gazları günümüzde çevre bilicinin de artması ile ozonla dost gazların kullanımı yaygınlaşmaktadır. Buna paralel bütün dünya geneline önemli kararlar alınmış ve yasal önlemler de alınmaya başlanmıştır. 2010 yılından itibaren yeni R-22 Klima gazı soğutkan üretimi gerektiren yeni soğutma ekipmanı üretilmeyecektir. Ancak R-22 soğutkan üretimi servis bakım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2020 yılına kadar düşürülecektir.

R22 gaz markaları Dupont marka, Arkema marka ve Reflon markalarıdır. R22 gaz özellikleri ozon tabakasına zarar veren gazlar olduğundan Avrupa Birliği standartlarınca yasaklanmış ve üretimi durmuştur. Yasak edilen bu r22 klima gazı 2010 yılı itibariyle klima üretimi de durmuştur. R22 ile r410 arasındaki fark r22 klima gazı ozan tabakasına zarar verdiği için kullanılmamaktadır. R410a klima gazı ise ozon tabakasına zarar vermeyen çevre dostu gazdır. R22 refrigerant gazı ile üretilen klimaların 2010 yılından sonra ithalat ve üretimi durmuştur.

Klima gaz toplama cihazı çeşitlerimiz arasından seçeceğiniz klima gaz toplama cihazı ile klima gaz toplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Klima gaz toplama cihazı fiyatlarımız, diğer firmaların sunduğu klima gazı toplama cihazı fiyatlarına göre daha uygun alternatifler sunmaktadır.

Klima gaz dolum cihazı çeşitlerimiz arasından seçeceğiniz klima gaz dolum cihazı ile klima gaz dolum işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Klima gaz dolum cihazı fiyatlarımız, diğer firmaların sunduğu klima gaz dolum cihazı fiyatlarına göre daha uygun alternatifler sunmaktadır.

klima servis adresi Online Klima Servis Talep Formu
klima servis adresi İletişim formu & adres & Kroki
klima servis adresi Çağrı Merkezi 876 0 888 www.klimaonarimservisi.com
Klima Servisi İstanbulKlima Bakım Servisi İstanbulKlima Montajı

Klima Onarım Servisi, klimasa.com tarafından önerilmektedir. Tüm istanbul ilçelerine klima servis hizmeti sunmaktayız.

servis bölgelerimizKlima Servis Bölgeleri

klima markalarıServis Klima Markaları

Google | ALEXA | Klima Servisi | XHTML | CSS
web tasarım seo Web Tasarım & SEO

İletişim & Kroki

Yakuplu Mah. Önder Cd. No.6
Beylikdüzü / İST - Askaya Klima
(0212) 876 0 888
0532 431 67 26 - 0530 313 67 26

klima servisi krokisi