mobil menu
ara ara
klima bakım servisi

Inverter klimaların çalışma prensibi, klimalarda enerji tasarrufu sağlamak için yapılan araştırmalar sonucunda klimaların en çok elek...

Klima gazı kontrolü, dolum işlemi ve fiyatı

tarih icon09.12.2015       tarih icon(5303)
Klima gazı kontrolü, dolum işlemi ve fiyatı İlk iş olarak klimanın gazının bittiğinden emin olmak gereklidir. Dış üniteden iç üniteye basım borusunun buzlanması gaz eksikliğinin bir işaretidir. Burası kontrol edilebilir. Yalnız klimanın her soğutmama probleminde gazı bitmiş anlamına gelmez, klimanız arıza yapmış ise öncelikli yetkili servisle görüşmeniz problemini anlatmanız faydanıza olacaktır. Klimanızın garanti süresi devam ediyor ise ürünü açarsanız garantisi iptal olur.

Sonraki ilk iş klimanız için hangi gazın uygun olduğunun tespiti gelir. Bunun için klimanın kılavuzuna bakabilirsiniz, genelde klimanın dış ünitesinde barkodunda yer alır burayı kontrol edebilirsiniz. Çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz. 876 0 888

Piyasada iki farklı gaz kullanılmaktadır bunlardan ilki eski klima cihazları için 22A, yeni cihazlarda ise ozon tabakasına zarar vermeyen 410A gazıdır. Klimaya uygun gazı bulduktan sonra elimizde gazdan klimanızın büyüklüğüne göre yeterince gaz olması gereklidir. Birde klimaya gaz eklemek için gaz akış hortumu ve hortuma ekli olan gaz saati olmalıdır.

Klima ve gaz tüpü ile gerekli bağlar yapıldıktan sonra gaz saati açılır, gaz akışı başlamış olur. Bu sırada tüp mutlaka ters konumda olmalıdır. Gaz saatinde istenilen değer görülünceye kadar gaz akışı devam ettirilir.

Klima gazı dolumu fiyatları

Klima gaz dolum ücreti öncelikli olarak klimanın büyüklüğüne göre belirlenir. Çünkü her klimanın gaz kapasitesi farklılık göstermektedir. Ortalama klima gazı dolum ücretleri 100 TL ile 350 TL arasında değişmektedir. Klimanızın marka ve modelini bildirdiğiniz taktir de sizin için net bir klima gazı dolum ücreti verebiliriz. Bize online formdan veya 876 0 888 çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.
klima servis adresi Online Klima Servis Talep Formu
klima servis adresi İletişim formu & adres & Kroki
klima servis adresi Çağrı Merkezi 876 0 888 www.klimaonarimservisi.com
Klima Servisi İstanbulKlima Bakım Servisi İstanbulKlima Montajı

Klima Onarım Servisi, klimasa.com tarafından önerilmektedir. Tüm istanbul ilçelerine klima servis hizmeti sunmaktayız.

servis bölgelerimizKlima Servis Bölgeleri

klima markalarıServis Klima Markaları

Google | ALEXA | Klima Servisi | XHTML | CSS
web tasarım seo Web Tasarım & SEO

İletişim & Kroki

Yakuplu Mah. Önder Cd. No.6
Beylikdüzü / İST - Askaya Klima
(0212) 876 0 888
0532 431 67 26 - 0530 313 67 26

klima servisi krokisi