876 0 888
klima bakım servisi

Klimanın periyodik olarak bakımını yaptırmak size neler kazandırır ve klima bakım fiyatlarını öğrenmek istermisiniz?...

Lejyoner Hastalığı Nedir?

tarih icon07.03.2016       tarih icon(2774)
Lejyoner Hastalığı Nedir? Halk arasında klima hastalığı olarak bilinen Lejyoner Hastalığının insan vücuduna girmesi zor değildir. Klima içerisinde bakteriler kolayca barına bilirler, çünkü bakteriler nemli ortamlarda rahatlıkla çoğalabilir. Klimadan yayılan hava ile de solunum yoluyla insan bünyesine kolayca girebilmektedir.

Bu klima hastalığına neden olan bakteriler genelde toplu yaşam alanlarında oteller, lobiler ve düzenli şekilde temizliği ve filtre kontrolleri yapılmayan, bakımı aksatılarak kullanılan her klima da görülür, risk teşkil eder.

Bakımsız klimalardan yayılarak havaya karışan bakteriler, bünyesi zayıf olan kişilere daha kolay bulaşmaktadır.

Lejyoner Hastalığının Belirtileri

Belirtiler üst solunum yolları enfeksiyonları ile başlayabilir. Ağrılar ve ateş yükselmesi de klasik belirtilerinden bazılarıdır. Legionella bakterisinin neden olduğu klima hastalığı zatürre hastalığına yakın belirtiler gösterebilir ama birebir aynı değildir.

Karın ağrısı, ishal, mide bulantıları daha sık ve daha şiddetli bir hal almaktadır. Zatürre hastalığından belirti olarak ayrıldığı bir diğer nokta ise; Şiddetli olarak ortaya çıkan hastalık belirtilerinin yanı sıra bilinç kaybı ve unutkanlık da mevcuttur. Hastanın idrarında yapılan testler Legionella bakterisinin vücutta yer edindiğini ve yayıldığını belirgin bir şekilde ortaya koyar ve teşhis aşamasından sonra gerekli tedaviye kısa sürede başlanmalıdır.

Lejyoner Hastalığından Nasıl Korunabiliriz?

Kullandığımız su sistemli çalışan başka klima olmak üzere ürünlerin bakımına, temizliğine ve klima filtrelerine çok dikkat edilmeli. Ortamda bulunan hava kalitesine özellikle yaz aylarında klimalar çok etki etmektedir. Klima aksamında su bulunan kısımlarında özel olarak temizlik ve bakım yapılmalıdır çünkü bakteriler bu ortamda kolayca üreyebilirler.
klima servis adresi Online Klima Servis Talep Formu
klima servis adresi İletişim formu & adres & Kroki
klima servis adresi Çağrı Merkezi 0212 876 0 888 www.klimaonarimservisi.com
Klima Servisi, Klima Bakım - Klima Montaj

Klima Onarım Servisi, klimasa.com tarafından önerilmektedir. Tüm istanbul ilçelerine 7/24 klima servis hizmeti sunmaktayız.

servis bölgelerimizKlima Servis Bölgeleri

klima markalarıServis Klima Markaları

Google | ALEXA | Klima Servisi | XHTML | CSS
web tasarım seo Web Tasarım & SEO

Sosyal Medya
Çağrı Merkezi

klima servisi çağrı merkezi876 0 888

İletişim & Kroki

Yakuplu Mah. Önder Cd. No.6
Beylikdüzü / İST - Askaya Klima
(0212) 876 08 88 - 89
0532 431 67 26

klima servisi krokisi