mobil menu
ara ara
klima bakım servisi

Halk arasında klima hastalığı olarak bilinen Lejyoner Hastalığının insan vücuduna girmesi zor değildir. Klima içerisinde bakteriler k...

Servis Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

tarih icon05.01.2016       tarih icon(3309)
Servis Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler Klima servisi çağırmadan önce klimanızın kullanım kılavuzunda bulunun arıza kodlarına bakıp sorunun ne olduğunu anlamanız, klima servis ekibimiz gelene kadar güvenliğiniz açısından tedbir almanız açısından önemlidir.

Klimanız arızalandığı takdirde servisi çağırmayı gerektirmeyen bazı durumlar olabilmektedir. En çok karşılaşılan klima sorunlarını ve çözümlerini sizlerle paylaştık ki bu sayede gereksiz yere servis ücreti ödemek zorunda kalmayınız.

Klimadan Gürültü Geliyor: Cihaz çalıştırıldıktan hemen sonra gelen ses sıcaklık regülatörün den gelen hafif çınlama sesidir. Bu ses yaklaşık 1dk sonra kesilir. Klimanız buz çözme ya da soğutma modunda ise hafif bir ses duymanız doğaldır. Duyduğunuz bu ses ünitelere akan soğutucu gazın sesidir.

Üniteden Toz Çıkıyor: Uzun süre kullanılmayan cihazın yeniden işleme alınmasıyla ünitede biriken tozlar dış ortama üfleniyor olabilir, yada cihaz aşırı kullanmaktan ötürü bakıma ihtiyaç duyabilir.

Ünitelerden Koku Geliyor: Klimanızın etrafa koku yaydığını fark ettiyseniz endişelenmeyin. Çünkü iklimlendirme cihazları ortamın, mobilya ve sigara kokusunu emip onları yaymaktadır. Eğer koku yanık kokusu veya daha başka bir koku ise, cihazın elektrik bağlantısını kapatın ve yetkili servisimizi arayın.

Bir Üniteden Beyaz Buğu Çıkıyor: Cihazınız soğutma işlemi yaparken ortamda nem oranının yüksek olması üniteden buğu çıkmasına neden olabilir. Bir diğer sebep ise iç ünitelerin kirli olması olabilir. İç ünitelerin içi kirlenmişse ortama eşit miktarda sıcaklık dağılımı gerçekleşmeyecektir. Klima servisi ile iletişime geçiniz.

Klima Yeterince Soğutmuyor/Isıtmıyor: Klima servisi çağırmadan önce, cihaz ünitelerinin hava giriş çıkış noktalarının açık olduğundan emin olun. Hava filtresinin temiz ve tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Filtre temizliğini yaparsanız klimanız daha iyi soğutmaya başlayacaktır.

Klima Soğutma Modunda Sıcak Hava Üflüyor: Cihaz buzlarını çözüyor olabilir 10 – 15dk bekleyin normale dönecektir. Sonra tekrar sıcak hava üfleyip üflemediğini kontrol ediniz.

Bunlardan başka bir problemle karşılaşırsanız klima arıza kodlarından sorunun ne olduğunu anlayabilir ve almanız gereken önlemleri, yapılması gereken tedbirleri gerçekleştirerek, oluşabilecek kazaları ve ekonomik kayıpları önlersiniz. Bu tedbirler cihazın arızasını tamir etmeniz veya onarmanız için değildir. Klima servisi çağırmadan önce can ve mal güvenliğinizi korumanız içindir.

www.klimaonarimservisi.com
klima servis adresi Online Klima Servis Talep Formu
klima servis adresi İletişim formu & adres & Kroki
klima servis adresi Çağrı Merkezi 876 0 888 www.klimaonarimservisi.com
Klima Servisi İstanbulKlima Bakım Servisi İstanbulKlima Montajı

Klima Onarım Servisi, klimasa.com tarafından önerilmektedir. Tüm istanbul ilçelerine klima servis hizmeti sunmaktayız.

servis bölgelerimizKlima Servis Bölgeleri

klima markalarıServis Klima Markaları

Google | ALEXA | Klima Servisi | XHTML | CSS
web tasarım seo Web Tasarım & SEO

İletişim & Kroki

Yakuplu Mah. Önder Cd. No.6
Beylikdüzü / İST - Askaya Klima
(0212) 876 0 888
0532 431 67 26 - 0530 313 67 26

klima servisi krokisi